LoL Şampiyonlarından Amumu ile Oynamak İçin Tüm Bilgiler: CT’leri, Tüm Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

League of Legends evreninin en yalnız, duygusal ve hüzünlü çocuğu olan Amumu, hikayesiyle oyun içerisinde istemsiz bir üzüntü oluşturuyor. Bizde bu yalnızlığına ortak olmak için bugünkü konumuz olarak seçtik.

Amumu, League of Legends’ın en eski karakterlerinden bir tanesi. Uzun zamandır papucu dama atılan karakterlerden bir tanesi olsa da, yakın zamanda yetenekleri üzerine aldığı ufak çaplı yenilik sayesinde yeniden oynanan karakterler arasına girebildi.

Amumu yaşamını ormancı olarak sürdürse de, yer yer kendisini alt koridor da destek rolünde görmek de mümkün. Kitle kontrol ve tank olma konusunda başarılı bir karakter olan Amumu, yeteneklerinin doğru kullanımında takım savaşlarına yön verebiliyor.

Amumu CT’leri: Amumu’ya karşı güçlü olan karakterler

  • Trundle
  • Rammus
  • Kindred
  • Olaf
  • Fiddlesticks

Amumu’nun başarılı olduğu en büyük konu kitle kontrol üzerine kurulu. 1v1 konularında da kendisi güçlü olma potansiyelini taşısa da, Amumu’ya kıyasla 1v1 konusunda çok daha güçlü olan karakterler mevcut. Özellikle kitle kontrolünü çok rahat kullanamayacağı karakterler Amumu’ya sorun çıkartabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir