Yılın En Çok Beklenen Oyunlarından Horizon Forbidden West, Cinsiyetçileri Şimdiden Çıldırttı

Geçtiğimiz gün sosyal medya, garip bir tartışmanın fitillenmesine şahitlik etti. Bir oyuncu, Horizon serisindeki kadın ana karakter Aloy’un yüzünde neden tüy olduğunu, kadınların yüzünde tüy olmaması gerektiğini savunan bir paylaşım yaptı. Bu paylaşım tahmin edebileceğiniz üzere ciddi şekilde tepkiyle karşılandı.

Yalnızca iki gün sonra çıkış yapacak PlayStation özel oyunu Horizon Forbidden West, dünya çapında pek çok oyuncu tarafından merakla bekleniyor. Horizon Zero Dawn ile büyük yankı uyandıran ve benzersiz dünyasıyla farklı bir deneyim sunan seri, Forbidden West’te daha büyük bir dünyaya ve yeni hikâyelere ev sahipliği yapacak.

Öte yandan bugün, sosyal medyada Horizon Forbidden West ile ilgili bazı tepki toplayan paylaşımlar yapıldı. Twitter’da bazı oyuncular, oyunun kapağında yer alan ana karakterimiz Aloy’un yüzündeki tüylere takıldı, evet. İnsanlığı teknolojiden faydalanmadığı ve köklerine döndüğü bir gelecekte geçen oyunda bu kişilerin takıldığı nokta, Aloy’un almadığı yüz tüyleriydi.

horizon forbidden west

Bir İspanyol tarafından yapılan paylaşımla başlayan tartışma, daha sonra oyun dünyasının ünlü isimlerinden Jesse Cox’un da paylaşımıyla büyük bir kitleye ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir